Ekstremalna Drogę Krzyżową organizują katecheci z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. W piątek wieczorem 11 marca uczestnicy nabożeństwa udadzą się do Leśniowa skąd szlakiem turystycznym w nocnej scenerii pomaszerują na Jasną Górę rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej.


Trasa będzie liczyć 42 km. – Wysiłek fizyczny podczas tego nietypowego nabożeństwa pozwala zbliżyć się do Pana Boga, daje szansę w pełni zawierzyć się właśnie Jemu – przekonuje Andrzej Modrzewski, katecheta z TZN-u.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej biegnie przez Wysoką Lelowską, Przybynów, Choroń, Dębowiec i dzielnice Częstochowy: Kręciwilk, Błeszno, Raków, Bór i Śródmieście. Organizatorzy zaznaczają, że szlak przeznaczony jest dla wytrawnych piechurów, osób aktywnych fizycznie i przyzwyczajonych do długich dystansów. Podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje zasada milczenia, dzięki której każdy z uczestników będzie mógł głębiej przeżyć to Misterium.

Rejestracji można dokonać poprzez stronę www.edk.org.pl