Obrońcy życia przeciwko atakom na Kościół

W związku z oszczerczymi atakami na Kościół katolicki w Polsce, Federacja Ruchów Obrony Życia wystosowała oświadczenie, w którym wyraża głębokie zaniepokojenie zaistniałą sytuacją. „Jako reprezentacja 130 organizacji prorodzinnych, jesteśmy głęboko zaniepokojeni kampanią skierowaną przeciwko Kościołowi katolickiemu w Polsce, prowadzoną przez niektóre media i środowiska lewackie” – czytamy w dokumencie.


W liście zwrócono uwagę na to, że „szeroko nagłaśniane, wyjątkowe i pojedyncze przypadki nieetycznych czynów księży, są wykorzystywane do obarczania nimi wszystkich kapłanów i całego Kościoła. Tym wielce krzywdzącym, niesprawiedliwym uogólnieniom towarzyszy przemilczanie ogromnych zasług Kościoła Katolickiego i jego kapłanów w kształtowaniu właściwych postaw w zakresie ludzkiej seksualności i etyki małżeńskiej”.

Celem takich działań jest „podważenie autorytetu Kościoła i osłabienie siły jego oddziaływania na społeczeństwo, szczególnie w sprawach dotyczących moralności oraz ochrony rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny”.

- Doświadczamy w ostatnich miesiącach szczególnego ataku na Kościół katolicki, którego autorytet próbuje się poderwać, pokazując wyjątkowe przykłady nieprawidłowego działania księży. Te wyjątkowe, jednostkowe przykłady rozkłada się na nas wszystkich, na kościół, na księży. Co jest celem? Wydaje się, że właśnie podważenie jego autorytetu, żeby nie mógł się swobodnie wypowiadać w tak ważnych sprawach, jak małżeństwo, rodzina, wychowanie. Chcielibyśmy zachować tę rolę Kościoła, gdyż jest ona ogromnie znacząca w zmieniającym się świecie i dlatego w tym oświadczeniu wyrażamy swoje zaniepokojenie, że są środowiska zainteresowane tym, żeby autorytet Kościoła jak najbardziej obniżyć, po to żeby się w tych sprawach istotnych ochrony życia, małżeństwa, jego roli i rodziny się nie wypowiadał, albo żeby jego opinia była jak najbardziej marginalna – powiedział Antoni Szymański, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.
Autorzy listu zwracają uwagę, że podobne działania „we Francji, były wstępem do wprowadzenia do ustawodawstwa ideologii gender, w tym legalizacji związków partnerskich, demoralizującej edukacji seksualnej oraz swobody aborcji”.

RIRM