Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre: spotkanie ewangelizacyjno – modlitewne

Dnia 27 kwietnia w Bazylice Archikatedralnej odbyło się kolejne młodzieżowe spotkanie ewangelizacyjno – modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Przymierza Rodzin Mamre. Na spotkanie przybyło ok. 3,5 tys. młodych, wraz ze swymi księżmi i katechetami z całej Polski i zza granicy. Przybyli także alumni seminariów z diecezji: radomskiej, warszawskiej, zamojsko – lubaczowskiej i Salezjanie z Krakowa.


Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., podczas której ks. Włodzimierz Cyran, nawiązując do Roku Wiary, mówił o sposobie przeżywania relacji z Bogiem, uwarunkowaniach wiary oraz o zagrożeniach, które na drodze do Boga napotykają młodzi ludzie. Po Mszy św. rozpoczęły się modlitwy wstawiennicze. Jest to indywidualna modlitwa nad każdym wiernym, który poleca osobiste intencje grupie osób ze Wspólnoty, które animują modlitwę. Młodzież miała także szanse skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Modlitwy zakończyły się po północy, wielu młodych doświadczyło osobistego spotkania z Panem Bogiem, ich serca zostały przemienione Jego łaską, a na twarzy pojawiał się uśmiech.

Materiały ze spotkań można znaleźć na: www.mamre.pl/youtube oraz: www.mamre.pl/facebook

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 maja o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej – będzie to czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, na którym będzie obecny Metropolita częstochowski Arcybiskup Wacław Depo.